Gömme Rezervuar Nedir ve Neden Gereklidir?

  • -

Gömme Rezervuar Nedir ve Neden Gereklidir?

Category : Genel

Gömme Rezervuar Nedir ve Neden Gereklidir?

Gömme rezervuar Nedir ve neden gereklidir? ile sifon kullanılan tuvaletlerin temizliğini yaparak daha hijyenik olmalarını sağlamaktadır. Bu nedenle kesinlikle klozet tipi tuvaletlerde rezervuar ve sifon kullanılmaktadırlar. Asma klozetler normal klozetlere göre çok daha iyi görünüme sahiptirler. Bunun sebebi gömme rezervuara sahip olmalarıdır.

Asma tuvaletlere baktığınızda dış rezervuar göremezsiniz. Çünkü bu tuvaletlerin rezervuarları duvar içine gömülür ve böylelikle gömme rezervuar haline getirilmiş olur. Rezervuar duvar kaplamasıyla tamamen gizlenir ve otaya daha iyi bir görünüm çıkar. Ayrıca asma klozetler rezervuarı dışı da olanlara göre çok daha az yer kapladığından banyonun daha geniş alana sahip olmasına imkân tanıyacaktır.

Bu durum özellikle küçük banyolar için alan kazandırmasıyla oldukça avantajlıdır. Gömme rezervuar sistemlerinin bir diğer avantajı ise su tasarruf sağlamalarıdır. Düşük akışlı sifona sahip sistemler terci edilmesi durumunda su tasarruf yapılabilmektedir. Duvar içindeki rezervuarın çalışması için duvara sifon butonları yerleştirilir ve bunlarla rezervuarın suyu boşaltması sağlanır.

Gömme Rezervuar Nasıl Yaptırılır?

Bu tür ürünlerde ve bu tür işlemlerde önemli olan markanı seçimi ve montajın kalitesidir. Kale Gömme Rezervuar Servisi tecrübeli, ekip ve tamircilerle işlem yapmaktadır. Bu sayede dikkatle ve profesyonelce işlem yapılır.

Tercih edilebilecek markaları inceleyecek olursak bunar serel, creavit, Sanica, nkp, gröhe gibi markalardır. Alanının en kaliteli markaları bunlar ve geberit, japar, siamp, kale markalarıdır. Bu markalar belirli standartlara göre üretim yaparlar ve garanti belgeleri de bulundururlar. Sertifikalı ürünleri tercih etmeniz kalitesi sayesinde arıza oluşması ihtimalini azaltacaktır.

Bu rezervuarlar duvar içine montelendiğinden mutlaka sertifikalı ve kaliteli olan markalar tercih edilmelidir. Rezervuarı seçerken herhangi bir arıza durumunda yedek parça bulunabilir mi ya da daha ileriki yıllarda bu ürünün parça üretimi devam eder mi? Bu etkenlerde dikkate alınmalıdır.

0850 4666527 veya 0535 413 0864

Hangi marka yaptıracağınıza karar verdikten sonra rezervuarın duvar içine montajı için uzman bir ekiple çalışanız daha düzgün bir iş yapılası demektir. Bu da aynı şekilde arıza riskini azaltacaktır. İstanbul kar tesisat rezervuar Servisi ile sisteminizi değiştirmek üzere iletişime geçebilirsiniz.